भद्रगोलको जिग्री र पेडे चरित्र चोरीको आरोप

0
495

नेपाली कमेडी सीरियल ‘भद्रगोल’ र ‘साक्किगोनी’ बीचको असहमति नेपाल टेलिभिजनमा आइतबार पुलिसमा पुगेको छ। मिडिया हबका कार्यकारी निर्देशक सोम धितालले कुमार कट्टेल ‘जिग्रे’ र अर्जुन घिमिरे ‘पेडे’ विरुद्ध महानगरीय पुलिस अपराध दायरा, टेकुमा “भद्रगोल” बाट चरित्रको नाम प्रतिलिपि गरेको आरोपमा उजुरी गरेकी छन।महानगरीय प्रहरी अपराध श्रेणीका प्रहरी उपरीक्षक होमेंद्र बोगटीले माई सिटीलाई बताउनुभयो कि ‘साक्किगोनी’ का अभिनयले ‘भद्रगोल’ टोलीको अनुमतिबिना उही पात्रहरूको नाम प्रयोग गरेर श्रृंखला निर्माण गरेको छ। “उजुरी पछि हामीले अनुसन्धान सुरु गरेका छौं र दुवै पक्षलाई शुक्रबार थप छलफलको लागि बोलाएका छौं,” बोगटीले भने।

सोम धितालका अनुसार टिभी श्रृंखला “साक्किगोनी” ले ‘भद्रागोल’ का पात्रहरूको नाम अनुमति बिना प्रयोग गरेको छ (जिग्री, पेडे र बाले काकरोच) । यद्यपि, ‘साक्किगोनी’ का अभिनेता कुमार कट्टेलले उक्त आरोपलाई अस्वीकार गरेका छन् र भनेका छन् कि निर्माण कम्पनीसँग पात्र र अभिनेताहरूको प्रतिलिपि अधिकार छैन।“हामीसँग यी पात्रहरूको प्रतिलिपि अधिकार छ किनकि हामीले‘ भद्रगोल ’का लागि स्क्रिप्ट लेख्यौं। त्यसकारण, हामीले मिडिया हबसँग हाम्रो सम्झौता समाप्त गरेपछि नयाँ टिभी कार्यक्रममा पात्रहरूको नाम प्रयोग गर्‍यौं, ”कट्टेलले भने।

उनले आइतबार महानगरीय प्रहरी अपराध दायरा टेकुको जाँचबुझ पछि ‘भद्रगोल’ को सम्झौता पेस गरे।

‘साक्किगोनी’ टोलीका अनुसार, उनीहरूले ‘भद्रगोल’ को लागि मिडिया हबसँग सम्झौता समाप्त गरेपछि, उनीहरूले जेपीटी क्रिएसन मार्फत नयाँ टिभी कार्यक्रमहरू ‘सकीगोनी’ उत्पादन गरे।  ‘भद्रगोल’ को सामग्री सिर्जना गरेकोमा मिडिया हबबाट उनीहरूले ज्याला पाइरहेका थिएनन्।

एक उत्तर छोड्न

कृपया आफ्नो टिप्पणी प्रविष्ट गर्नुहोस्!
कृपया आफ्नो नाम यहाँ प्रविष्ट गर्नुहोस्